Numër dyshifror i rasteve në Skenderaj

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.082 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 489 raste pozitive.

Në komunën e Skenderajt sot kanë dalë pozitiv 15 persona.

14 raste në Skenderaj dhe një rast në fshatin Syriganë./DrenicaPress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT