Nuk gjen qetësi toka / Pas Kroacisë dhe Greqisë, tërmet i fortë edhe në Itali

Dita e sotme ka qenë ditë e keqe dhe paniku. Pas tërmetit të fuqishëm në Ktoaci ku deri tani rregjistrohen 6 viktima, midis tyre dhe 2 fëmijë, lëkundje të forta janë ndjerë edhe në Greqi e Itali.

Në Kroaci zona e Petrinjas sot në orën 12.19 u godit nga një tërmeti me madhësi 6.3 i shkallës Rihter.

Edhe në ishullin Kretë të Greqisë pati një tërmet 4.5 ballë, por pa pasojë në njerëz, vetëm dëme materiale.

Ndërkohë toka është lëkundur dhe në Italinë fqinje. Sipas asaj që raporton EMSC, lëkundjet kanë qenë të një force prej 4.4 ballësh të shkallës rihter, 22 kilometra larg qytetit të Veronës.

Tërmeti ka shkaktuar panik te qytetarët, ndërkohë që nuk raportohen dëme materiale apo në njerëz.Capture-11.jpg

- Advertisement -

MË TË FUNDIT