Njihuni me ZTE Blade D6 

Është bërë prezantimi i telefonit më të ri nga ZTE. Ky model quhet ZTE Blade D6.

Dizajni i këti modeli pothuajse është i njëjt më Blade S6 dheBlade S6 Plus.

Blade D6 ka ekran 5 inç me rezolucion 720 x 1280 pikselë, është krijuar me alumin dhe është 6.9 mm i hollë, operon me sistemin Android 5.0 Lollipop me ndërfaqen MiFavor 3.2 UI të ZTE-së. Ai fuqizohet nga procesori MediaTek MTK6735 me arkitekturë 64-bit dhe katër bërthama me shpejtësi 1.3GHz.

Pritet që telefoni i ri ZTE Blade D6 të dalë në treg muajin e ardhshëm dhe do të ofrohet në disa ngjyra, si: argjendi, ari, pink dhe gri.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT