Njihuni me çorapët inteligjente

Zbulimet teknologjike s’kanë të ndalur, jemi mësuar të dëgjojmë për orët e inteligjente, bylyzykët, syza etj., mirëpo që të prodhohen edhe çorapë inteligjente është diçka e pa zakontë.
Kompania Sansoria ka paralajmëruar se brenda këtij viti do të prodhohen produkte të tilla. Këto çorape do të kenë të vendosura sensorë të cilët do të mbasin hapin tuaj,shtrirjen e këmbës si dhe shpejtësinë e vrapimit. Kjo është e shoqëruar nga një aplikacion për iOS, Android dhe Windows Phone, raporton pcworldalbanian.
Këto çorape mund të pastrohen deri në 35 herë si dhe çmimi për to pritet të jetë 199 dollarë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT