Njihuni me biçikletën me rreze solare

Tashmë bëhet e ditur se është krijuar një biçikletë  me rreze solare, të cilën e krijoj një danezi Jesper Frausig. Kjo biçikletë levizë përmes panelëve solare të cilat janë të montara në gomat e biçikletës po ashtu ka të instaluar një bateri e cila merr energji përmes panelëve solare të cilat i ka të ndertuara në gomat e biçikletës. Për më shumë shikoni videon dhe fotot./drenicapress/

 

https://www.youtube.com/watch?v=wVW9pYga7F4

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT