Një tërmet i shkallës 5,2 godet pjesën qendrore të Japonisë

Një tërmet me magnitudë 5,2 ballë të shkallës Rihter goditi sot pjesë qendore të Japonisë, por asnjë alarm për cunami nuk u njoftua, theksuan autoritetet japoneze dhe amerikane.

Tërmeti u lokalizua rreth 30 kilometra në perëndim të qytetit Ina, në prefekturën e Nagano, në orën lokale 07:02″, sipas Institutit amerikan të Studimeve Gjeologjike (USGS).

- Advertisement -

MË TË FUNDIT