Një person dyshohet se është vetëplagosur me një pistoletë për të cilën posedonte leje.

Policia njofton se rasti ka ndodhur dje në Skenderaj.

Njësitë relevante policore kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë sekuestruar për procedura të mëtutjeshme hetimore një pistoletë dhe pesë gëzhoja.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit.

Raporti i plotë i Policisë:

Është raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar, dyshohet se është vetë plagosur me një pistoletë për të cilën posedonte leje. Njësitë relevante policore kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë sekuestruar për procedura të mëtutjeshme hetimore një pistoletë dhe pesë gëzhoja. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit.