Një nga të vrarët e sulmit në Francë i mbuluar me flamur shqiptar (foto)

84  persona janë vrarë dhe më shumë se 150 janë plagosur nga një sulm terroristë në Francë me rastin e festimeve të Ditës Bastille.

Një nga viktimat e mbrëmjes së djeshme në Nice të Francës është mbuluar me flamur shqiptar.

Ende nuk dihet nëse viktima ka kombësi shqiptare apo ka qenë një shqiptar që në momentin e masakrës ka gjetur flamurin e tij kombëtar për të mbuluar trupin e pajetë.

Më herët reagoi dhe ministria e jashtme shqiptare, ku deklaroi se deri më tani nuk ka viktima shqiptare.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT