Nis shakaja në rrjetet sociale: Këtë trofe duhet dhënë Chelseat

 

Chelsea u shpallë sot kampion i Anglisë në futboll. Skuadra londineze siguroj edhe matematikisht titullin kampion, tri javë para fundit të kampionatit.
Skuadra e Mourinjos është kritikuar shumë për lojën defanzive, duke u akuzuar se po e parkon autobusin para porte.
E nëpër rrjete sociale kanë shpërthyer shakatë se Chelseat duhet dhuruar trofeun me një autobus sipër!
Por në fakt vetëm Manchester City ka më shumë gola se Chelsea dy më shumë, pasi londinezët kanë shënuar 69 gola këtë sezon dhe pësuar vetëm 27 gola, që është dhe mbrojtja më e mirë Premier Ligë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT