Ngjarje e rëndë Babai mbyt aksidentalisht fëmijën me traktor

Një fëmijë 10 vjeçar ka humbur jetën, si pasojë e një aksidenti. Kjo ngjarje tragjike ndodhi në fshatin Mamushë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi ka konfirmuar rastin, duke theksuar se fëmija ka rrëshqitur dhe ka rënë poshtë rimorkios së traktorit, i cili po drejtohej nga babai i tij, raporton Indeksonline.

“Raportohet se i dyshuari mashkull/kosovar derisa ishte duke lëvizur me traktor me rimorkio, të ngarkuar me perime dyshohet se fëmija i tij, ka rrëshqitur dhe ka rënë poshtë rimorkios. Viktima nga kalimtarët dërgohet në emergjencë ku mjeku konstaton se i njëjti është pa shenja jete. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në Instituti i Mjekësisë Ligjore për obduksion”, ka thënë Krasniqi./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT