Nga Spanja: Ky është fituesi çmimit “ Më i miri” nga FIFA

 

Cristiani Ronaldo ditë më parë e rrëmbeu “Topin e Artë” të kartin në karrierë. Por më 9 janar ai mud t’ia shtoj vitrinës së tij për trofe edhe një të tillë.

Sipas gazetës spanjolle Mundo Deportivo, Ronaldo është fitues edhe çmimit më të rëndësishëm individual që jepet nga FIFA, duke lënë prapa Lionel Messin dhe Antonie Griezman.

FIFA do ta shpall lojtarin më të mirë për vitin 2016 më 9 janar./Drenicapress.info/