Neymar: Jam tifoz i madh i Buffonit

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar, i është “kundërpërgjugjur” kapitenit të Juventusit, Gjanluigji Buffon, i cili tha se njëri nga djemtë e tij është fans i Neymarit. E ky i fundit në konferncë për shtyp ka thënë se ai është tifoz i madh i Buffonit.

“Buffon ka thënë se djemtë e tij janë fansa të Messi’t dhe Neymar’it? Unë jam një tifoz i madh i Buffon, unë e marrë atë kur luajë video lojëra”, ka thënë Neymar.

Ai ka treguar dëshirën e tij të madhe për të shënuar një gol në finale të Ligës së Kampionëve.

“Sigurisht që e kam ëndërruar për të shënuar një gol në finale. Unë shpresoj se unë mund ta bëjë këtë”, ka shtuar Neymar./DrenicaPresss/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT