Nesër arrinë në Kosovë mbreti Abdullah i Jordanisë

Me ftesën e presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, nesër në Kosovë arrin për një vizitë zyrtare shtetërore në vendin tonë mbreti i Mbretërisë Hashemite të Jordanisë, Abdullah II Ibn Al Hussein.

Kjo është agjenda e vizitës:

12:20 – Pritja me ceremoni zyrtare në sheshin “Ibrahim Rugova”

12:40 – Takimi i Presidentes Jahjaga me Mbretin Abdullah II në kabinetin e Presidentes, C-101

Pas takimit, Presidentja Jahjaga dhe Mbreti Abdullah II do të japin deklarata para mediave.

Pas takimit në Zyrën e Presidentes, Mbreti Abdullah II takohet me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në ndërtesën e Qeverisë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT