Nëse nuk fiton në Armeni, Shqipërinë e presin këto kombëtare në barazh

 

Shqipëria me humbjen ndaj Serbisë, mbetet në pozitën e tretë në grupin I, pas Portugalisë dhe Danimarkës.

Për të siguruar Euro 2016, kuqezinjve të dielën, iu duhet një fitore në Armeni, pasi që vetëm fitorja i dërgon në Francë.

Por, në rast dështimi për të fituar në Armeni, Shqipëria ka edhe një mundësi për të arritur në Francë, nëpërmjet Play Offit, si skuadër e vendit të tretë.

E në “Play[Off”, Shqipëria mund të përballet me këto skuadra: Ukraina, Irlanda, Kroacia, Suedia, Sllovenia, Izraeli dhe Turqia. 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT