“Nëse e doni Verrattin, votoni për mu”

    Gara për presidentin e Klubit Futbollistik të Barcelonës, sa vjen e nxehet dhe kandidatët presidencial, po ofrojnë ide dhe premtime të ndryshme për të ardhmen e klubit.

    Derisa presidenti aktual, Josep Bartomeu, trasferoj Arda Turan, Laporta ka dhënë indicie rreth transferimit të Pogbas, kandidati tjetër Benedito ka premtuar se nëse zgjidhet president, mesfushori i PSG, Marco Verratti do të transferohet në Camp Nou.

    “Nëse i fitojmë zgjedhjet, Verratti është caku ynë kryesor”, ka thënë Benedito./Drenicapress/