Nedved flet për Pogban dhe Messin

 

 Drejtori i Juventusit, Pavel Nedved, në një intervistë për gazetën katalunase “Mundo Deportivo” ka folur për situatën e Paul Pogbas dhe performancën e Lionel Messit.
Për të parin ka thënë se për të janë të interesuara klubet më të mëdha evropiane, por ai ka kontratë me ne.
“Pogba? Ne e dimë se Barcelona dhe klube të tjera të larta e duan atë, por ai ka një kontratë me ne.“
Lëndimi i tij? Ai ësht një lojtar të cilësi të mëdha, por nuk e qajmë atë. Kemi një ekip të madh”, ka thënë Nedved për “Mundo Deportivo”, transmeton DrenicaPress.
Kurse për Messin ka thënë se ai është i mahnitshëm dhe po kalon në momentin më të mirë të karrierës.
“Leo Messi është i mahnitshm, nuk di çka të mendoj kur e shoh duke luajtur. Është me vite në nivelet më të larta, por kohët e fundit ka qenë spektakolar, ky është ndoshta momenti më i mirë i karrierës së tij”, ka shtuar Nedved.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT