Në Palestinë shënohet goli më i çuditshëm në botën e futbollit

Në Ligën e Dytë të Palestinës është realizuar një gol të cilin nuk besohet ta ketë shënuar dikush më parë.

Ky gol i ‘çmendur’ është realizuar në sfidën mes Beit Safafa dhe Al-Quwaat.

Futbollisti, Khader Alhlessy shënoi golin përfundimtar të ndeshjes dhe i siguroi fitoren 2-1 skuadrës së tij me një gol të paparë.

Këtë gol e bën më të veçantë edhe koha kur u shënua, pasi po luhej minuta e fundit e ndeshjes.

Më poshtë keni golin e realizuar nga Alhlessy, që tashmë është bërë viral në rrjetet sociale.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT