Në ndeshjen Kroaci-Itali, shfaqet kryqi nazist në fushë (FOTO)

Ka përfunduar 1 me 1 ndeshja Kroaci –Itali, në ballafaqimin e tyre në Split, në kuadër të Grupit H në eliminatoret e Euro 2016.  Në një ndeshje mjaft interesante, të dyja skuadrat e kërkuan fitoren, por në fund i ndanë pikët. Megjithatë ajo që u vu re gjatë ndeshjes, ishte diçka shumë e çuditshme në fushën e blertë të lojës, shenja e Hitlerit (kryqi i thyer).

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes fotoja me kryqin nazist u pasqyrua nga mediet duke sjellë një reagim  të shumë komentuesve dhe tifozëve. Ende nuk ka një koment zyrtar për këtë

- Advertisement -

MË TË FUNDIT