Në mesin e 152 rasteve, 5 janë nga komuna e Skenderajt

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar edhe për 152 të reja me koronavirus, raporton DrenicaPress.

“Sot më 05 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 324 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 152 raste pozitive.
28 TË SHËRUAR DHE 152 RASTE ME COVID-19!”, thuhet në njoftim.

Në mesin e 152 rasteve, 5 janë nga komuna e Skenderajt./Drenicapress

- Advertisement -

MË TË FUNDIT