Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Çitak të Skenderajt, ku një këmbësor është goditur nga një makinë dhe për pasojë është dërguar për tretman mjekësor. Por për fat të mirë viktima është jashtë rrezikut për jetë, shkruan Drenica Press.

Lidhur me këtë ngjarje nga Policia e Kosovës bëhet e ditur se: Ka ndodhë një aksident trafiku në mes të një automjeti me ngasës mashkull kosovar dhe një këmbësor mashkull kosovar. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar këmbësori i cili është dërguar në spital për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetë./DRENICA PRESS/