Në Drenas vëllai rrah vëllain e bën për spital, vëllai i rrahur përfundon në QKUK

Një dhunë familjare ka ndodhur në Drenas, ku si pasojë e një rrahje mes vëllezërve është dashur të ndërhyjë Policia e Kosovës, shkruan Drenica Press.

Sipas Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se vëllai ka rrahur vëllain dhe e ka bërë për spital, ku si pasojë e lëndimeve vëllai i rrahur ka përfunduar në QKUK për tretman mjekësor, ndërkaq sulmuesi në këtë rast vëllai tjetër është në mbajtje në Polici.

Sipas burimeve të Drenica Press, rastet e dhunës familjare ditëve të fundit janë rritur ndjeshëm, ku brenda kësa jave kemi plot 29 raste dhune në familje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka sulmuar fizikisht vëllain e tij, viktimën mashkull kosovar. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor në QKUK. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.”

- Advertisement -

MË TË FUNDIT