Ndodhi në Bundesliga, ndeshja ndërprehet derisa lojtari i Mainz bënte iftar

Gjatë ndeshjes Augsburg dhe Mainz 05 vëmendje mori momenti kur mbrojtësi, Moussa Niakhate bëri iftar.

Në minutën e 65’të gjyqtari i ndeshjes ndaloi për disa sekonda takimin, në mënyrë që futbollisti i Mainz të bënte iftar duke pirë ujë.

Momente të tilla kishin ndodhur edhe gjatë vitit të kaluar në Premier League./LigSport

- Advertisement -

MË TË FUNDIT