Ndodhë edhe kjo në këtë fshat të Drenicës, hajnat me forcë i vjedhin dy lopë nga stalla

Një vjedhje e rëndë u regjistrua mbrëmë në fshatin Gradicë të Drenasit, transmeton Drenica Press

Mësohet se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në  stallën e shtazëve dhe nga aty i kanë vjedhur dy kafshë shtëpiake (dy lopë).

Rasti është raportuar në policië e Kosovës, ku thuhet:

VJEDHJE E RËNDË

  • Fsh. Gradicë, Gllogovc, 22.02.2020-08:25. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në  stallën e tij të shtazëve dhe nga aty i kanë vjedhur dy kafshë shtëpiake (dy lopë). Rasti nën hetime. /Drenica Press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT