Ndezi cigaren pasi e mbushi veturën me gas, 4 persona në QKUK

Katër persona janë lënduar si pasojë e një zjarri që e kaploi veturën me gas.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:54, ku i dyshuari pasi e ka furnizuar veturën me gas, ka hyr në veturë dhe ka ndezur një cigare me ç’rast vetura është përfshirë nga zjarri.

Sipas raportit ditor të Policisë së Kosovës, i dyshuari pasi u arrestua është liruar në procedurë të rregullt.

“Si pasoj lëndime trupore ka pësuar i dyshuari dhe tre viktimat (pasagjerë) të cilët janë duke u trajtuar në QKUK”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt

- Advertisement -

MË TË FUNDIT