vidç polici në podujevë

Ish-deputeti i LDK-së, Blerim Grainca, ka njoftuar lajmin e hidhur se babai i tij ka ndërruar jetë nga Covid-19.

Grainca ka bërë të ditur se varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në varrezat e fshatit Cerrnill, Ferizaj.

Ai tutje ka thënë se për arsye të pandemisë nuk do të ketë të pame.

Njoftimi i plotë:

Te nderuar familjar dhe miq.

Ju njoftojme se si pasoj e pandemis Covid sot ndrroj jete babi yne
ing. Ragip Grainca.

Varrimi behet sot me 01.12.2020 ne ora 12 ne varrezat e fshatit Cerrnill/Ferizaj.

Per arsye te pandemis nuk do kete te pame.