Ndahet nga jeta nëna e heroit nga Drenasi

Është ndarë nga jeta në moshën 75 vjecare Qama Demaku nëna e vajzës së vetme dëshmore e kombit Fatime Demaku po ashtu nëna e heroit të kombit Xhevat Demaku si dhe gjyshja e Mirgenit 4 vjecar të vrarë nga forcat serbe.

Ajo ishte edhe motër e dëshmorit Osman Xhokajt.

Lajmin e ka bërë të ditur djali i të ndjerës gjeneral Jahir Demaku.

“Ju njoftojmë që përshkak të situates sê krijuar në vend për shkak të pandemisë globale të quajtur Covid 19 ceremonia mortore e nënës tonë do të realizohet vetëm në pranin e familjarëve të ngushtë. Për ruajtjen e shëndetit të juaj ne si familje i pranojmë ngushëllimet e juaja edhe përmes rrjeteve sociale dhe përmes telefonatave”, ka shkruar ai.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT