Ndahet nga jeta ndër rokerët e parë në Kosovë, Eduard Meraku, i njohur si Edi King

Ka ndërruar jetë njëri ndër rokerët e parë në Kosovë,  këngëtari i njohur nga Peja, Eduard Meraku, i njohur si Edi King, shkruan Drenica Press.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur miqtë dhe familjarët.“S’po muj me besu për këtë lajm tepër, tepër të pikëllueshëm. Na la Edi, shoku i gjithë jetës tonë, Edi King! S’paska ma rond se me përjetu diçka të tillë”, shkroi njëri nga miqtë e tij.

Edi King ishte pjesë e grupit të njohur të pop-rock-ut, “Seleksioni 039”.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT