Ndahet nga jeta hoxha i njohur kosovar

Është ndarë nga jeta Hoxha Idriz Dërmaku nga fshati Shipashnicë në Komunën e Kamenicës, raporton Gazeta Sinjali.

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati me rastin e ndarjes nga jeta të Hoxhës ka shprehur ngushëllime për gjithë familjen Dërmaku.

Kastrati tha se Hoxhën Idriz do e kujtojmë gjithmonë si një plak të urtë e të qeshur.

“Lajmi për ndarjen nga jeta të Hoxhës Idriz Dërmaku nga Shipashnica e Epërme, na pikëlloi jo vetëm neve në Kamenicë, por edhe ata që e njohën në mbarë vendin. Hoxhën Idriz do e kujtojmë gjithmonë si plak të urtë e të qeshur. Ngushëllime të sinqerta familjes Dërmaku!”, tha Kastrati.

“Ngushëllimet më të sinqerta gjithë familjes, shokëve dhe kolegëve”, përfundon Kastrati.
/Gazeta Sinjali/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT