Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi ka reaguar pas kryeministri Albin Kurti ka publikuar fotografi nga festivali i filmit në Cannes me vajzën dhe gruanë e tij.

Kuçi përmes një postimi në Facebook ka zbuluar çmimin e fustanit që mbanë veshur vajza e kryeministrit.

Ajo thotë se fustani ka kushtuar hiç më pak se 490 dollarë.

“Pedant, të veshur mirë, me rroba të dizajnuara fiks për shtati për trup të tyre; prapa skena glamoroze e Francës, e festivaleve e prestigjeve. Politikë e kthyer në qejfe personale. Se larg qoftë mos po mendon kryeministri për vendin e tij”, ka shkruar Kuçi.