NASA, një ‘përbindësh’ po del nga Antarktida

Shkencëtarët e NASA-s janë alarmuar pas pamjeve filmike të kapura në Antarktidë. Sipas fotove të servirura nga NASA, në Antarktidë është parë një çarje e madhe e cila arrin në 70 kilometra gjatësi dhe 500 metra thellësi.

Sipas ekspertëve ngrohja globale do ta sjellë fundin e botës më shpejt se sa pritej.

Me rritjen e temperaturave në vite, shumë shpejt në të dy polet do të shkrijnë akujt dhe botë do të përmbytet. /syri.net/