Mustafi e konfirmon: Jam lojtar i Arsenalit

Shkodran Mustafi ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Arsenalin.

Gunners kanë paguar rreth 40 milionë euro skuadrën e Valencia për tu liruar prej shërbimeve të mbrojtësit shqiptar.

Në një intervistë për “SkySports Germany”, 24-vjeçari ka deklaruar se “kam kaluar te Arsenali sepse më pëlqen stili i lojës”.

Kujtojmë se Mustafi është pjesë e ekipit gjerman për dy ndeshjet e radhës ndaj Finlandës dhe Norvegjisë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT