Mustafa e Kuçi u takuan me kryeministrin malazez, Dushko Markoviq 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, u takua sot në Shkodër me kryeministrin e Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq.
Gjatë takimit miqësor, ku ishte i pranishëm edhe zëvendëskryeministri i parë, Hajredin Kuçi, dy kryeministrat biseduan për çëshjet që lidhen me bashkëpunimin bilateral si dhe u pajtuan për intensifikimin e përgjithshëm, sidomos të bashkëpunimit ekonomik ndërmjet dy shteteve.
Kryeministri Mustafa dhe kryeministri Markoviq biseduan edhe për zhvillimet tjera aktuale në rajon.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT