Pasditen e sotme ka rënë shi dhe breshër i madh në Skënderaj dhe Drenas, shkruan Gazeta Blic.

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka shpërndarë fotografi nga dëmet që ka bërë shiu.

Nga shiu i rënë shihet se ajnë dëmtuar shumë kultura bujqësore.

“Duke ndjerë keqardhje për djersen e bujqëve punëtorë, uroj që Qeveria e Kosovës të ju dal sa më parë në ndihmë dhe të sanoj dëmet e shkaktuara nga breshëri” shkruan Musliu në Facebook.

Postimi i plotë:

Me Zotin nuk mund të shtyhemi dhe vetëm si ka thënë ai se ndryshe nuk bëhet.

Nga stuhija dhe bresheri dje dhe sot u damtuan shumë kultura bujqësore.

Duke ndjerë keqardhje për djersen e bujqëve punëtorë, uroj që Qeveria e Kosovës të ju dal sa më parë në ndihmë dhe të sanoj dëmet e shkaktuara nga breshëri.