Mushkolaj LDK’së: Koncentorhuni – A e rrëzuat Kurtin që e shkarkoi Veliun apo për shkak të Grenellit?

LDK ka deklaruar se Richard Grenell i kishte kërkuar rrëzimin e Qeverisë Kurti.
E pas kësaj ka reaguar analisti Imer Mushkolaj.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se LDK duhet të koncentrohet dhe të tregojë se a e ka rrëzuar qeverinë Kurti për shkak të shkarkimit të Agim Veliut, apo për shkak të Grenellit, i cili u dha 7 ditë afat.

Postimi i tij i plotë:

Përfundimisht LDK duhet me u koncentru: a e pat rrëzu Albin Kurtin se ai e shkarkoi Agim Veliun, apo për shkak se Richard Grenell u dha shtatë ditë afat? Veç ta dimë ku jemi.