Skuadra e Fenerbahces ka kaluar në avantazh ndaj Kasimpasas.

Fenerbahce dhe Kasimpasa janë duke u përballur në kuadër të xhiros së 11’të të Superligës turke, përcjell GazetaBlic.

Golin e parë për Fenerin në këtë ballafaqim e ka shënuar sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi.

Muriqi ka realizuar gol nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e pestë të duelit.

Rezultati aktual i takimit është 1-0.

Ja goli