Muri në Veri – Kujt t’i besojmë: Tahirit, Rakiqit, Bahtirit apo BE-së (Video)

Një mur gjigant i ndërtuar afër Urës së Ibrit ka nxitur reagime të shumta në vend. Indeksonline ua sjellë një video-përmbledhje të deklaratave të ministres për Dialog, Edita Tahirit, kryetarit veriut dhe jugut, Agim Bahtiri dhe Goran Rakiq si dhe zyrtarëve të lartë të Bashkimit Evropian.

Shikojeni videon: