Muri i Oblakut!

 

Se Atletico po luan mjaft  mirë edhe këtë sezon në Ligën e Kampionëve, kjo falë shumë faktorëve. Njëri nga ta është edhe portieri slloven, Jan Obllak, që ka bërë paraqitje të mira këtë sezon.
Slloveni ishte vendimtar edhe sonte, duke mos pësuar gol, dhe ndali mrekullisht gjuajtjet e Garth Bale, Ronaldos dhe James.
Sonte Oblak bëri mur para portës së tij. Në Bernabeu e pret një punë shumë me madhe dhe i duhet një mur edhe më i fortë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT