Muhamed Zekiri në LSDM?

Portali Faktor bën të ditur se gazetari Muhamed Zekiri do të jetë anëtarë i Komitetit qendror të LSDM-së. Kështu ka vendosur sonte kjo parti, e cila është duke mbajtur mbledhjen, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Përveç kësaj, Komiteti qendror i LSDM-së duhet të vendosë se edhe kush do të jenë ministrat dhe zv. ministrat e qeverisë teknike.

Më herët 24Vesti raportoi se këto pozita do të rimerren nga të njejtit njerëz, pra nga Oliver Spasovski, Frosina Remenski, Kire Naumov, Aleksandar Kiracovski dhe Ljupço Naumovski.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT