Mrekulli në Dubai, pyll gjigand brenda hotelit (Foto)

Dizajni më i fundit i Rosemontit është vetëm i fundit i hoteleve të jashtëzakonshme dhe ekstravagantë të Dubait

Dubai po arrin një moment historik me hotelin e ri superluksoz që po ndërtohet, duke e çuar në 100.000 numrin e dhomave të hoteleve, në Emiratet e Bashkuara Arabe.

“Rosemont Hotel and Residences”, i cili do të hapë dyert në 2018 është ndërtuar në një sipërfaqe 75.000 metra katror dhe mjedisi është projektuar me sensorë lëvizës, të cilët aktivizohen sa herë bie shi.

Dizajni më i fundit i Rosemontit është vetëm i fundit i hoteleve të jashtëzakonshme dhe ekstravagantë të Dubait.

Përveç luksit dhe teknologjisë së fundit të përdorur në ndërtimin e tij, ky hotel do të ketë edhe një pyll gjigand brenda ambienteve të tij.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT