Mourinjo luan karten e fundit kundër PSG-së

 

Edhe pse u mundua të sillet si gjentellmen i vërtetë në fillim të konferencës për shtyp, ai ka fundi i saj filloi të mendoj dh eta hutoj UEFA për veprimin e sajq ë e shpalli Luizin lojtarin e ndeshjes, dhe I dha ide shtëpisë së futbollit për ta dënuar
“Bërrylin e Luizit nuk e pash, por kur UEFA e shpalli futbollistë të ndeshjes, më duhet të besoj se nuk kishte goditje”, deklaroi menaxheri i Chelseas pas ndeshjes.
“Ai luajti shumë mirë dhe më duhet të besoj se nuk e kishte goditur Costan me bërryl sepse nuk mund të besoj se UEFA mund ta shpall dikë më të mirin nëse ai ka qenë i dhunshëm. Ndoshta nuk mund të na japin një penallti tani, por është e drejtë nga këndvështrimi disiplinor dhe ai të suspendohet, nëse ishte fajtor”, u shpreh Mourinho.
Ish-lojtari i Chelseat, David Luiz, ishte lojtari më I mirë për PSG dukë barazuar rezultatin në kohën e rregullt dhe duke qenë vendimtar në mbrojtjen e skuadrës së tij.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT