Mourinjo bënë të ditur synimi kryesor për sezonin e ri

 

Chelsea me në krye Hoze Mournjon ia arriti qëllimit që këtë sezon të shpallet kampion në Ligën Premiere të Anglisë.

“Special One” ka bërë të ditur synimin e skuadrë së tij për sezonin e ri, që është triumfi në Ligën e Kampionëve.

“Liga e Kampioneve do të jetë synimi ynë kryesor sezonin e ardhshëm, por të fitosh Championsin është gjithnjë shumë e vështirë, prandaj edhe nuk kemi lojtarë që ta kenë fituar shtatë apo tetë herë gjatë karrierës së tyre. Këtë sezon ne ishim më të fortë se vitin e shkuar dhe shpresojmë që edicionin e ardhshëm të jemi më të fortë se ky sezon”, deklaroi 52-vjeçari.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT