Moti sot, me diell dhe nxehtësi

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell, i nxehtë, në lugina mund të ketë mjegull dhe vesë e hollë.

Temperaturat e mëngjesit do të sillen nga minus 1 deri në tetë gradë kurse ajo me e larta e ditës nga 12 deri në 17 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike mund të shkaktojnë probleme shëndetësore te pacientit me sëmundje kardiovaskulare dhe te ata me probleme të organeve të frymëmarrjes.

Mund të manifestohen edhe kokçdhembja dhe nervoza./21Media

- Advertisement -

MË TË FUNDIT