Moti sot, këto janë temperaturat

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se moti gjatë ditës së sotme pritet të jetë me diell dhe vranësira.

Në njoftimin e Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, bëhet e ditur se fushat me presion të lartë të cilat kanë përfshirë gadishullin e Ballkanit do të mbesin të qëndrueshme.

Po ashtu, temperaturat maksimanle të ditës pritet të arrijnë deri në 17 gradë celsius.

“Fushat me presion të lartë të cilat kanë përfshirë gadishullin e Ballkanit do të mbesin të qëndrueshme. Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë stadit të lartë të Troposferës. Temperaturat do të jenë tipike pranverore, minimalet ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme”, thuhet në njoftim.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT