Moti sot dhe për ditët në vazhdim

Prishtina Weather ka treguar se parashikimi i motit për ditën e sotme do të jetë kryesisht me vranësira, shkruan Gazeta Metro.

Në mëngjes dita do të karakterizohet me vranësira e kohë pas kohe me intervale me diell.

Temperatura minimale pritet të jetë -1 gradë Celcius, ndërsa ajo maksimalja 3 gradë Celcius.

Shtypja atmosferike do të mbetet mbi vlera normale 1027mb, e deri në fillim të javës së ardhshme do të mbesë nën këto vlera.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT