Moti sipas IHMK

Ndonëse disa ditë kishim mot kryesisht të mirë, mëngjesi i sotëm na zgjoj me të reshura të borës.
IHMK ka paraparë që sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje të herë pas hershme të shiut e vende vende këto reshje do të jenë të përziera edhe me borë, përderisa në viset malore do të bie vetëm borë.
Në raportin e IHMK-së thuhet se gjatë ditës së sotme do të fryj erë nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 2-6m/s.
Temperaturat maksimale nuk do të pësojnë zbritje të ndjeshme, por që nga nata e së dielës dhe fillimi i javës së ardhshme këto temperatura do të shënojnë zbritje për 3C deri 4C celsius.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT