Moti, shira lokale dhe më pak i ngrohtë

Sot mbi vendin tonë parashihet që të mbajë mot i vranët, me shi të intensitetit bukur të lartë në orët e mëngjesit dhe të paraditës.

Temperatura e mëngjesit nga 12 deri 16 gradë kurse ajo më e larta e ditës 17 deri 25 gradë celsius.

Deri të dielën pritet që të mbajë mot i ndryshueshëm, me shira lokale, pak më i ngrohtë.

Kushtet biometeorologjike janë të papërshtatshme për shumicën e atyre njerëzve që vuajnë nga sëmundjet kronike, kurse pasojat meteoropatike mund të manifestohen në mënyra të ndryshme që nga kokëdhembja, dhembja e eshtrave dhe disponimi i ndryshueshëm./ 21Media

- Advertisement -

MË TË FUNDIT