Moti për nesër dhe pasnesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë parashikimin e motit për dy ditët e ardhshme. Në njoftimin e Institutit thuhet:

Moti për dy ditë 24-25.02.2021
Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Në mëngjes vende-vende parashihet të ketë mjegull të radiacionit, ndërsa në viset e larta parashihen ngrica të dobëta. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindja. Kushtet biometeorologjike në viset e ulëta nuk parashihen të jenë të mira për shkak të presionit të lartë dhe ndotësve të ajrit të cilët do të mbesin në shtresa të ulëta të Troposferës. /DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT