Moti për këtë javë

Moti për këtë javë në vendit tonë parashihet që të jetë i qëndrueshëm dhe kryesisht me diell.
Mëngjeset do të jenë me ngrica të lehta dhe vende –vende do të ketë mjegull e cila do ta zvogëloj dukshëm të pamurit horizontal.
Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin nga -1C deri -3C, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin në mes 11C deri 13C celsius.
Në fund të javës pritet të ketë shtim të vranësirave të cilat nuk do të jenë stabile , kështu që do të ketë kushte për reshje të shiut.
Dita e shtunë kur edhe me kalendar hymë në ditën e parë të pranverës parashihet të jetë dita më e ngrohtë e javës me maksimalen deri 13C.
Gjatë gjithë javës do të fryj erë e lehtë deri mesatare, nga drejtimet e ndryshme, mirëpo drejtimi i verilindjes do të jetë më dominues.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT