Moti për katër ditët e ardhshme, ja kur do të bie borë përsëri

Ky është moti për katër ditët e ardhshme.

Kthjellët dhe me diell. Në mëngjes ngrica, e ditën mot më i butë.

10.02.2020 – Mot i butë, gjatë ditës vranësirat do të shtohen. Në mbrëmje vonë priten reshje lokale shiu.

11.02.2020 -12.02.2020 – Të martën, mot i butë, me vranësira dhe intervale me diell.

Kohëpaskohe priten reshje lokale shiu, në vise malore borë. Ditën e mërkurë butë, kryesisht me vranësira. Në mbrëmje reshje shiu, që më vonë gjatë natës do të shndërrohen në reshje bore.

Gjatë kësaj periudhe pesë ditore temperaturat do të shënojnë rritje graduale edhe mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga -5C deri në 4C,- e maksimalet nga 5C deri në 12C.

Do të fryjë erë e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-4m/s, ndërsa në fillim të javës kryesisht nga jugperëndimi 4-14m/s.

Shtypja atmosferike do rritet mbi vlera normale, e nga fillim i javës do të pësojë rënie.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT