Moti nesër, vranët dhe me diell

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, ka bërë të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media, njofton Insajderi.

“Të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius”, thuhet në komunikatë e IHMK-së.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4 m/s/Insajderi.com

- Advertisement -

MË TË FUNDIT